Kamila

Hi!
My name’s Camila and I’m eleven years old. My favourite animalls are horses. My favourite subjects are Science and Maths. I like cheeseburgers. I don’ t like spiders. My friend is Wictoria. My favourite singer is Ryan Tedder. I’m from Zabrze in Poland. Please, write me soon

Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania. Jego stroje są luźne, co sprawia, że przy silniejszych podmuchach, powietrze wydyma jego garderobę. Ma szeroki i bardzo długi czekoladowy surdut, do którego zakłada zazwyczaj kanarkową kamizelę. Niezwykłe są w jego strojach ilości kieszeni.

Jego czupryna mieni się wszystkimi możliwymi kolorami, a na twarzy czerni się bujna broda. Twarz ma pokrytą piegami, które często są przez niego rozdawane uczniom.

Pan Kleks jest bardzo pogodnym i miłym człowiekiem. Nie martwi się nigdy za wiele, bo zawsze potrafi rozwiązać trudne sprawy. Chociaż lubi czasem zachowywać się jak małe dziecko, to jest to człowiek poważny i godny zaufania.

Ambroży Kleks ma wiele talentów. Potrafi czytać w cudzych myślach i sam lewitować w powietrzu. Umie też zmieniać wielkość różnych rzeczy w dowolny, wymyślony przez siebie sposób.

Według mnie ten człowiek jest bardzo szczęśliwy. To marzyciel, który potrafi robić tylko dobre rzeczy i nikomu nigdy nie życzy źle. Gdyby miał większe możliwości działania, to wszystkich złych ludzi mógłby zmienić w dobrych.

Name: Ambroży Kleks
Writer:Jan Brzechwa, book: Academy of Mr. Kleks
Character: He's nice. He doesn't worry much. Sometimes he acts like a small child but he is serious.

Appearance: He's middle high. Every day he puts on lots of different costumes and you can't see if he's slim or fat. His costumes are loose and you can see all of them when the wind blows. He's got lots of pockets. he's got a black beard and colourfull hair.

What he can do:He has got lots of talents. he can read your thoughts nd he can fly. he can do magic tricks

Adventure:
Why I like him:

Name:Ambroży Kleks
Book:„Akademia Pana Klaksa”
By:Jan Brzechwa
Appearance:He has motley forelock, luxuriant bearol. His face is covered with freckles.
Nature:

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License